Остеохондроз і грижі дисків


Стадии остеохондрозаОстеохондроз - це захворювання хребта, пов'язане з дистрофічними процесами в суглобових хрящах і прилеглої до них кісткової тканини.

Остеохондроз може розвинутися при наступних несприятливих факторах:

     тривалих підвищених навантаженнях на хребет (велика маса тіла, сидяча робота в незручній позі, підйом і носіння важких предметів);
     викривлення хребта від його основної осі в бічному або передньо-задньому напрямку (кіфоз, сколіоз);
     порушення харчування в міжхребцевих дисках;
     генетична схильність до змін у хрящовій тканині;
     травми хребта.

Початок остеохондрозу зазвичай клінічно не виражений. На першій стадії відбуваються зміни обмінних процесів в міжхребцевих дисках. Пацієнт може відчувати загальний дискомфорт, пов'язаний з стомлюваністю м'язів спини і шиї.

На другій стадії остеохондрозу зростають зміни в міжхребцевих дисках, що призводить до порушень рухів в хребетному стовпі. У цій стадії пацієнт може відчувати сильний біль в ураженому відділі хребта. Біль буде характеризуватися як тупий, ниючий по ходу хребетного стовпа, або прострілювати в інші частини тіла при затисканні спинномозкових корінців (так званий радикуліт).

Третя стадія остеохондрозу виражається в значних порушеннях в міжхребцевих дисках, них з'являються розриви і тріщини. Драглисте ядро міжхребцевого диска може зміщуватися в бік тріщини, утворюючи протрузию диска, а в разі розриву диска - міжхребцеву грижу.

 

 


Межпозвонковая грыжа
Грижа хребта, або міжхребцева грижа, на жаль дуже часте захворювання. Причинами виникнення гриж можуть бути як внутрішні, так і зовнішні чинники. Небезпечними можуть бути і спадкові зміни, які відбуваються в хребті.

Зовнішні причини, які призводять до виникнення міжхребцевої грижі - це травматичні ушкодження, які стають результатом підвищених навантажень, а також хронічні чинники, такі як неправильна постава.

Тканини, з яких складається міжхребцевий диск, втрачають еластичність і утворюється випинання - грижа, яка починає тиснути на спинний мозок, кровоносні судини і нервові закінчення. З'являється біль і порушується робота тих внутрішніх органів, іннервацію яких порушує грижа. Місце локалізації і розмір грижі впливає на клінічну картину і тяжкість симптомів.

Грижа хребта в 90% випадків піддається консервативному лікуванню. Застосовуються медикаментозне лікування плюс фізіотерапія і лікувальна фізкультура. Важливо не тільки усунути біль, але і причини, що його викликали.

 

Лікування остеохондрозу і міжхребцевих гриж за Методикою Євмінова спрямовано, в першу чергу, на усунення болю і м'язового спазму. Наступний етап - дозоване розвантаження і тренінг коротких м'язів спини.

Заняття за Методикою Євмінова на Профілакторі Євмінова дозволяють налагодити харчування в міжхребцевих дисках.

 

Програма лікувальних вправ підбирається індивідуально і поетапно коригується (у міру поліпшення стану і збільшення тренованості м'язів).

Для лікування остеохондрозу у шийному відділі використовується додаткове пристосування - петля Гліссона, в якій виконуються спеціальні вправи.

 

Запис на консультацію до лікаря за тел (044) 270-70-11

DMCA.com Protection Status