Пропозиція Центру Євмінова

Інклюзивний напрямок в корекції порушень постави та сколіотичної деформації  хребта в шкільних та дошкільних закладах

Через різке зниження фізичної активності дітей (на сьогодні вони забезпечені нею лише на 6-8% фізіологічної потреби), пов'язаної зі зміною способу життя - телевізори, комп'ютери, відсутність пропаганди здорового способу життя та умов для занять фізкультурою і спортом призвело до того, що більше 90% дітей мають порушення постави або сколіотичну деформацію хребта.

За результатами досліджень українських і зарубіжних фахівців дана проблема у дітей з віком прогресує. Сколіоз спостерігається у 10% дітей 1-4 класів, в 5-8 класах - 30%, а у 9-11 класах - у 40%.

Патологія опорно-рухового апарату (ОРА) займає перше місце в списку захворювань дитячого віку. Ця проблема у дітей актуальна не тільки в Україні, але і у всьому світі, тому захворювання кістково-м'язової системи визнані ВОЗ головним напрямком досліджень 2000-2010 років. Своєчасне виявлення, лікування і профілактика сколіозів у дітей вважається найважливішим державним завданням, оскільки соціальна значущість сколіотичної хвороби визначається обмеженням життєдіяльності хворих з важкими формами цього захворювання.

Близько 30% хворих не працює, 66% - не створюють сім'ї, близько 50% - непрацездатні, а 76% хворих жінок не вступають до шлюбу.

Конституція України гарантує право кожного громадянина на доступність якісної освіти. Це в повній мірі повинно стосуватися й дітей з особливими потребами, до яких належать діти з проблемами опорно-рухового апарату. Зараз в Україні, завдячуючи інклюзивній освіті, з’явилася можливість впровадження нових методів реабілітації опорно-рухового апарату у дітей з особливими потребами не лише в спеціалізованих закладах освіти, але й в звичайних дитячих садках та школах.

Для вживання заходів з профілактики та лікування порушень постави і сколіотичної деформації хребта у дітей в умовах шкіл та дитячих садків передбачається:

  • Укомплектування шкіл спеціальними тренажерами - Профілакторами Євмінова - для корекції постави, і методичними посібниками, передбаченими програмою «ПОСТАВА».
  • Обстеження дітей безпосередньо в школах за спеціальною методикою, розробленою Центром Євмінова – фото-комп’ютерним методом, який за короткий час дозволяє обстежити всіх дітей і виявити порушення постави і сколіотичну деформацію хребта, та в динаміці контролювати результати занять.
  • Навчання Центром Євмінова фахівців шкіл методиці корекції порушень постави у дітей (відповідно до розроблених методичних рекомендацій).
  • Навчання і практичні заняття в спец. групах з дітьми, що мають сколіотичну деформацію хребта.
  • Практичні заняття на уроках фізкультури на спеціальних тренажерах.
  • Контроль за виконанням програми і результату занять здійснюється за допомогою щоденника здоров'я.

Очікувані результати реалізації проекту:

Ефективність і результативність даної програми стає можливою завдяки тому, що в ній задіяні не тільки школа, але перш за все сім'я! Оскільки батьки, дідусі та бабусі отримують достатню інформацію про ступінь викривлення хребта у дитини або виду порушення постави. Крім того, програма передбачає не тільки діагностику, але пропонує конкретну методику вирішення даної проблеми, з можливістю в динаміці регулярно відстежувати результати лікування.Корисність пропонованої програми ще й в тому, що в основі її закладено фізичні вправи! Це дає можливість не тільки лікувати дитину, а й розвивати її фізично.

Підсумовуючи все вищезгадане, пропоную Вам співпрацю, результатом якої стане забезпечення здоров’я дітей, які навчаються у Вашому закладі та їх безболісне впровадження в соціум.

                                  

Президент Центру Євмінова                                                                                              Євмінов В.В.

DMCA.com Protection Status